Support Tier List na patch 26.20
Sklasyfikowani supporci: 46, gry Szmaragd+: 14 682. Każdy support uszeregowany według gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+ ze wszystkich regionów, ze współczynnikiem zwycięstw, częstością wyboru, częstością banów i liczbą gier za każdym tierem.
Filtry, wyszukiwarka i sortowanie wymagają JavaScriptu; pełna lista w poradniku poniżej działa bez niego.
Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue
Supporci: najlepsi w patchu 26.20
Najlepsi supporci w patchu 26.20 to Zilean (tier S+, współczynnik zwycięstw 56,7% w 480 grach), Senna (S, 55,3%) i Braum (S, 54,0%), według gier rankingowych solo/duet na Szmaragdzie i wyżej (łącznie 14 682), aktualizacja: 14 października 2026. Bohaterów z wystarczającą liczbą gier na pozycji Wsparcie, żeby dostać tier: 46. Lista poniżej zawiera ich wszystkich, od najlepszego, a każde imię prowadzi do buildu bohatera.
| # | Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 2,1% | 480 |
| 2 | Senna | S | 55,3% | 5,3% | 1,2% | 774 |
| 3 | Braum | S | 54,0% | 5,3% | 7,2% | 782 |
| 4 | Rell | S | 54,5% | 4,8% | 1,5% | 710 |
| 5 | Blitzcrank | S | 52,6% | 7,0% | 12,4% | 1022 |
| 6 | Pyke | A | 50,7% | 5,4% | 29,7% | 800 |
| 7 | Alistar | A | 52,7% | 5,9% | 2,2% | 865 |
| 8 | Thresh | A | 50,6% | 15,9% | 12,8% | 2336 |
| 9 | Lulu | A | 50,5% | 13,9% | 13,4% | 2036 |
| 10 | Maokai | A | 55,5% | 1,6% | 0,1% | 238 |
| 11 | Janna | A | 51,4% | 7,5% | 2,1% | 1107 |
| 12 | Rakan | A | 52,3% | 4,1% | 0,4% | 606 |
| 13 | Zoe | A | 55,3% | 1,0% | 4,8% | 150 |
| 14 | Neeko | A | 53,6% | 1,6% | 0,6% | 239 |
| 15 | Leona | A | 50,3% | 7,6% | 6,7% | 1123 |
| 16 | Renata Glasc | A | 51,7% | 2,2% | 0,3% | 319 |
| 17 | Bard | B | 50,3% | 5,3% | 3,1% | 778 |
| 18 | Karma | B | 49,9% | 7,7% | 3,3% | 1124 |
| 19 | Pantheon | B | 50,9% | 2,7% | 3,0% | 401 |
| 20 | Amumu | B | 53,6% | 0,7% | 0,6% | 110 |
| 21 | Seraphine | B | 49,3% | 6,7% | 4,5% | 980 |
| 22 | Nami | B | 49,3% | 10,0% | 1,0% | 1470 |
| 23 | Milio | B | 49,1% | 7,6% | 4,7% | 1113 |
| 24 | Shen | B | 53,9% | 0,6% | 0,9% | 89 |
| 25 | Tahm Kench | B | 50,4% | 1,9% | 1,3% | 274 |
| 26 | Nautilus | B | 47,9% | 10,5% | 13,7% | 1547 |
| 27 | Galio | B | 51,3% | 0,8% | 2,0% | 115 |
| 28 | Swain | B | 49,6% | 2,3% | 1,6% | 337 |
| 29 | Zyra | B | 49,6% | 1,8% | 1,9% | 270 |
| 30 | Vel'Koz | C | 49,3% | 2,4% | 1,3% | 351 |
| 31 | Lux | C | 48,5% | 4,8% | 2,6% | 699 |
| 32 | Sona | C | 48,5% | 3,4% | 0,5% | 497 |
| 33 | Fiddlesticks | C | 50,9% | 0,4% | 1,4% | 57 |
| 34 | Yuumi | C | 47,0% | 6,5% | 9,9% | 961 |
| 35 | Elise | C | 47,7% | 1,0% | 2,9% | 153 |
| 36 | Morgana | C | 46,6% | 3,6% | 13,5% | 526 |
| 37 | LeBlanc | C | 43,9% | 0,7% | 15,7% | 107 |
| 38 | Shaco | C | 45,5% | 1,1% | 11,6% | 156 |
| 39 | Poppy | C | 46,6% | 1,7% | 4,3% | 247 |
| 40 | Anivia | D | 45,9% | 0,5% | 3,0% | 74 |
| 41 | Soraka | D | 46,9% | 5,5% | 2,5% | 806 |
| 42 | Taric | D | 46,3% | 1,4% | 0,3% | 203 |
| 43 | Mel | D | 41,9% | 0,5% | 9,6% | 74 |
| 44 | Camille | D | 45,6% | 1,9% | 3,4% | 281 |
| 45 | Brand | D | 45,7% | 1,9% | 1,5% | 282 |
| 46 | Xerath | D | 43,3% | 2,0% | 5,8% | 289 |
Supporci w tierze S
Najlepsi supporci w patchu 26.20, czyli tier S+ i S: Zilean, Senna, Braum, Rell i Blitzcrank. To najlepsze 13% roli według wyniku, a ich współczynnik zwycięstw jest na tyle wysoki, że 95-procentowy przedział wokół niego pozostaje powyżej średniej roli minus pół punktu.
| Bohater | Tier | % zwycięstw | % wyborów | % banów | Gry |
|---|---|---|---|---|---|
| Zilean | S+ | 56,7% | 3,3% | 2,1% | 480 |
| Senna | S | 55,3% | 5,3% | 1,2% | 774 |
| Braum | S | 54,0% | 5,3% | 7,2% | 782 |
| Rell | S | 54,5% | 4,8% | 1,5% | 710 |
| Blitzcrank | S | 52,6% | 7,0% | 12,4% | 1022 |
Supporci: najczęściej banowani
Pyke to najczęściej banowany support w patchu 26.20: bany w 29,7% gier Szmaragd+. Częstość banów liczy każdą grę, w której bohater został zbanowany, niezależnie od roli, którą wzięliby jego gracze, dlatego na liście są tylko bohaterowie, którzy co najmniej połowę swoich gier grają jako supporci.
| Bohater | % banów | Tier |
|---|---|---|
| Pyke | 29,7% | A |
| Nautilus | 13,7% | B |
| Morgana | 13,5% | C |
| Lulu | 13,4% | A |
| Thresh | 12,8% | A |
Jak powstaje Support Tier List
Tiery wynikają z gier, nie z opinii. Bohater dostaje tier na pozycji Wsparcie, gdy liczba jego gier w tej roli wynosi co najmniej 50 i gra w niej co najmniej 10% swoich gier. Jego współczynnik zwycięstw, przyciągany do średniej roli, gdy bohater ma mało gier, jego częstość wyboru i częstość banów dają wynik; wszyscy supporci są porównywani ze sobą, a miejsce wyniku w tym porównaniu daje tier, od S+ (najlepsze 3%) do D (najsłabsze 15%).
Każdy wiersz pokazuje liczbę gier i oznaczenie pewności: wysoka, gdy współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do 1,5 punktu, średnia, gdy do 3 punktów. Pełna metoda i pozostałe role są na stronie LoL tier list.
Najczęstsze pytania
Który support jest teraz najlepszy?
Zilean to najlepszy support w patchu 26.20: tier S+, współczynnik zwycięstw 56,7% i częstość wyboru 3,3% w 480 grach rankingowych Szmaragd+. Dalej są Senna i Braum.
Którzy supporci są w tierze S?
W patchu 26.20: Zilean, Senna, Braum, Rell i Blitzcrank.
Jak liczona jest tier lista dla pozycji Wsparcie?
Z gier rankingowych solo/duet: każdy support dostaje wynik ze współczynnika zwycięstw (przyciąganego do średniej roli, gdy bohater ma mało gier), częstości wyboru i częstości banów, a tier wynika z miejsca tego wyniku, gdy wszyscy supporci są porównani ze sobą.
Z jakiej rangi są dane?
Z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów. Filtry przełączają listę na same gry Diament+ albo Mistrz+.
Jak często lista jest aktualizowana?
Co 30 minut. Nowy patch zastępuje stary, gdy ma 15 000 gier, około 10 godzin po jego wejściu na serwery.
LoL tier list dla każdej roli · Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL · Rotacja darmowych bohaterów
LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tiery są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.