Support Tier List na patch 26.20

Sklasyfikowani supporci: 46, gry Szmaragd+: 14 682. Każdy support uszeregowany według gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+ ze wszystkich regionów, ze współczynnikiem zwycięstw, częstością wyboru, częstością banów i liczbą gier za każdym tierem.

Filtry, wyszukiwarka i sortowanie wymagają JavaScriptu; pełna lista w poradniku poniżej działa bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Supporci: najlepsi w patchu 26.20

Najlepsi supporci w patchu 26.20 to Zilean (tier S+, współczynnik zwycięstw 56,7% w 480 grach), Senna (S, 55,3%) i Braum (S, 54,0%), według gier rankingowych solo/duet na Szmaragdzie i wyżej (łącznie 14 682), aktualizacja: 14 października 2026. Bohaterów z wystarczającą liczbą gier na pozycji Wsparcie, żeby dostać tier: 46. Lista poniżej zawiera ich wszystkich, od najlepszego, a każde imię prowadzi do buildu bohatera.

Wszyscy bohaterowie z tierem w tej roli, od najlepszego
#BohaterTier% zwycięstw% wyborów% banówGry
1ZileanS+56,7%3,3%2,1%480
2SennaS55,3%5,3%1,2%774
3BraumS54,0%5,3%7,2%782
4RellS54,5%4,8%1,5%710
5BlitzcrankS52,6%7,0%12,4%1022
6PykeA50,7%5,4%29,7%800
7AlistarA52,7%5,9%2,2%865
8ThreshA50,6%15,9%12,8%2336
9LuluA50,5%13,9%13,4%2036
10MaokaiA55,5%1,6%0,1%238
11JannaA51,4%7,5%2,1%1107
12RakanA52,3%4,1%0,4%606
13ZoeA55,3%1,0%4,8%150
14NeekoA53,6%1,6%0,6%239
15LeonaA50,3%7,6%6,7%1123
16Renata GlascA51,7%2,2%0,3%319
17BardB50,3%5,3%3,1%778
18KarmaB49,9%7,7%3,3%1124
19PantheonB50,9%2,7%3,0%401
20AmumuB53,6%0,7%0,6%110
21SeraphineB49,3%6,7%4,5%980
22NamiB49,3%10,0%1,0%1470
23MilioB49,1%7,6%4,7%1113
24ShenB53,9%0,6%0,9%89
25Tahm KenchB50,4%1,9%1,3%274
26NautilusB47,9%10,5%13,7%1547
27GalioB51,3%0,8%2,0%115
28SwainB49,6%2,3%1,6%337
29ZyraB49,6%1,8%1,9%270
30Vel'KozC49,3%2,4%1,3%351
31LuxC48,5%4,8%2,6%699
32SonaC48,5%3,4%0,5%497
33FiddlesticksC50,9%0,4%1,4%57
34YuumiC47,0%6,5%9,9%961
35EliseC47,7%1,0%2,9%153
36MorganaC46,6%3,6%13,5%526
37LeBlancC43,9%0,7%15,7%107
38ShacoC45,5%1,1%11,6%156
39PoppyC46,6%1,7%4,3%247
40AniviaD45,9%0,5%3,0%74
41SorakaD46,9%5,5%2,5%806
42TaricD46,3%1,4%0,3%203
43MelD41,9%0,5%9,6%74
44CamilleD45,6%1,9%3,4%281
45BrandD45,7%1,9%1,5%282
46XerathD43,3%2,0%5,8%289

Supporci w tierze S

Najlepsi supporci w patchu 26.20, czyli tier S+ i S: Zilean, Senna, Braum, Rell i Blitzcrank. To najlepsze 13% roli według wyniku, a ich współczynnik zwycięstw jest na tyle wysoki, że 95-procentowy przedział wokół niego pozostaje powyżej średniej roli minus pół punktu.

Bohaterowie w tierze S+ i S na pozycji Wsparcie w patchu 26.20
BohaterTier% zwycięstw% wyborów% banówGry
ZileanS+56,7%3,3%2,1%480
SennaS55,3%5,3%1,2%774
BraumS54,0%5,3%7,2%782
RellS54,5%4,8%1,5%710
BlitzcrankS52,6%7,0%12,4%1022

Supporci: najczęściej banowani

Pyke to najczęściej banowany support w patchu 26.20: bany w 29,7% gier Szmaragd+. Częstość banów liczy każdą grę, w której bohater został zbanowany, niezależnie od roli, którą wzięliby jego gracze, dlatego na liście są tylko bohaterowie, którzy co najmniej połowę swoich gier grają jako supporci.

Najczęściej banowani bohaterowie na pozycji Wsparcie w patchu 26.20
Bohater% banówTier
Pyke29,7%A
Nautilus13,7%B
Morgana13,5%C
Lulu13,4%A
Thresh12,8%A

Jak powstaje Support Tier List

Tiery wynikają z gier, nie z opinii. Bohater dostaje tier na pozycji Wsparcie, gdy liczba jego gier w tej roli wynosi co najmniej 50 i gra w niej co najmniej 10% swoich gier. Jego współczynnik zwycięstw, przyciągany do średniej roli, gdy bohater ma mało gier, jego częstość wyboru i częstość banów dają wynik; wszyscy supporci są porównywani ze sobą, a miejsce wyniku w tym porównaniu daje tier, od S+ (najlepsze 3%) do D (najsłabsze 15%).

Każdy wiersz pokazuje liczbę gier i oznaczenie pewności: wysoka, gdy współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do 1,5 punktu, średnia, gdy do 3 punktów. Pełna metoda i pozostałe role są na stronie LoL tier list.

Najczęstsze pytania

Który support jest teraz najlepszy?

Zilean to najlepszy support w patchu 26.20: tier S+, współczynnik zwycięstw 56,7% i częstość wyboru 3,3% w 480 grach rankingowych Szmaragd+. Dalej są Senna i Braum.

Którzy supporci są w tierze S?

W patchu 26.20: Zilean, Senna, Braum, Rell i Blitzcrank.

Jak liczona jest tier lista dla pozycji Wsparcie?

Z gier rankingowych solo/duet: każdy support dostaje wynik ze współczynnika zwycięstw (przyciąganego do średniej roli, gdy bohater ma mało gier), częstości wyboru i częstości banów, a tier wynika z miejsca tego wyniku, gdy wszyscy supporci są porównani ze sobą.

Z jakiej rangi są dane?

Z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów. Filtry przełączają listę na same gry Diament+ albo Mistrz+.

Jak często lista jest aktualizowana?

Co 30 minut. Nowy patch zastępuje stary, gdy ma 15 000 gier, około 10 godzin po jego wejściu na serwery.

LoL tier list dla każdej roli · Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL · Rotacja darmowych bohaterów

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tiery są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.