Top Tier List na patch 26.20

Sklasyfikowani toplanerzy: 61, gry Szmaragd+: 14 682. Każdy toplaner uszeregowany według gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu i Mistrza+ ze wszystkich regionów, ze współczynnikiem zwycięstw, częstością wyboru, częstością banów i liczbą gier za każdym tierem.

Filtry, wyszukiwarka i sortowanie wymagają JavaScriptu; pełna lista w poradniku poniżej działa bez niego.

Aktualizacja: 14 października 2026 · Autor: Zespół LOLValue

Toplanerzy: najlepsi w patchu 26.20

Najlepsi toplanerzy w patchu 26.20 to Teemo (tier S+, współczynnik zwycięstw 55,1% w 457 grach), Olaf (S, 55,2%) i Ornn (S, 53,3%), według gier rankingowych solo/duet na Szmaragdzie i wyżej (łącznie 14 682), aktualizacja: 14 października 2026. Bohaterów z wystarczającą liczbą gier na pozycji Góra, żeby dostać tier: 61. Lista poniżej zawiera ich wszystkich, od najlepszego, a każde imię prowadzi do buildu bohatera.

Wszyscy bohaterowie z tierem w tej roli, od najlepszego
#BohaterTier% zwycięstw% wyborów% banówGry
1TeemoS+55,1%3,1%3,9%457
2OlafS55,2%2,9%4,1%424
3OrnnS53,3%4,6%0,6%675
4IreliaA52,1%4,5%11,9%656
5FioraA52,3%5,0%7,6%740
6NasusA51,8%3,9%15,6%575
7MalphiteA50,8%7,6%16,1%1120
8KledA55,1%1,7%0,8%247
9YasuoA50,3%3,7%26,0%545
10GangplankA51,5%5,4%7,8%787
11RumbleA54,4%1,6%0,6%237
12ShenA52,0%4,3%0,9%627
13K'SanteA51,7%4,5%3,3%656
14CamilleA51,4%5,4%3,4%796
15Tahm KenchA53,6%1,6%1,3%239
16AmbessaA50,9%4,7%6,3%685
17DariusA50,0%5,7%11,3%844
18KayleA52,2%2,1%1,5%312
19MordekaiserA50,4%5,4%7,0%790
20Dr. MundoA51,3%3,4%1,9%497
21GarenA50,8%4,7%2,8%685
22LissandraB55,5%0,7%4,1%110
23GwenB51,2%2,9%4,3%426
24GragasB51,0%3,0%1,0%435
25SwainB55,8%0,6%1,6%95
26SingedB51,3%2,4%0,8%349
27ZacB55,4%0,6%1,0%83
28VayneB51,2%1,4%3,7%205
29YoneB48,6%8,0%14,5%1176
30VladimirB50,4%1,6%7,2%236
31PoppyB52,7%0,8%4,3%112
32KennenB50,5%2,1%1,4%313
33WukongB50,6%1,0%5,9%154
34UdyrB52,5%0,7%1,3%99
35RenektonB49,0%5,5%4,2%802
36JaxB48,3%5,5%11,7%809
37VarusB52,5%0,7%0,8%99
38IllaoiB49,2%2,6%4,6%382
39AkaliB47,7%2,5%16,9%373
40RivenC49,3%2,4%2,1%355
41TrundleC49,8%1,5%0,3%219
42SettC48,6%5,4%2,6%786
43QuinnC50,5%0,7%0,6%99
44UrgotC48,7%2,8%1,0%415
45Cho'GathC47,9%3,5%7,3%516
46SionC48,5%2,7%0,5%400
47PantheonC48,1%3,5%3,0%513
48TryndamereC47,8%2,9%3,3%431
49AuroraC48,2%0,8%1,5%114
50GnarC47,9%3,6%1,3%524
51AatroxC47,2%6,6%7,6%962
52ZaahenD47,7%3,2%1,0%472
53YorickD47,1%2,1%4,0%308
54VolibearD47,4%4,1%1,6%595
55WarwickD46,9%1,3%1,3%196
56RyzeD46,2%0,6%0,4%91
57HeimerdingerD45,9%1,1%1,6%157
58CorkiD45,5%0,7%0,3%101
59JayceD44,8%5,4%8,9%786
60AniviaD41,5%0,9%3,0%130
61CassiopeiaD37,7%0,4%1,2%61

Toplanerzy w tierze S

Najlepsi toplanerzy w patchu 26.20, czyli tier S+ i S: Teemo, Olaf i Ornn. To najlepsze 13% roli według wyniku, a ich współczynnik zwycięstw jest na tyle wysoki, że 95-procentowy przedział wokół niego pozostaje powyżej średniej roli minus pół punktu.

Bohaterowie w tierze S+ i S na pozycji Góra w patchu 26.20
BohaterTier% zwycięstw% wyborów% banówGry
TeemoS+55,1%3,1%3,9%457
OlafS55,2%2,9%4,1%424
OrnnS53,3%4,6%0,6%675

Toplanerzy: najczęściej banowani

Malphite to najczęściej banowany toplaner w patchu 26.20: bany w 16,1% gier Szmaragd+. Częstość banów liczy każdą grę, w której bohater został zbanowany, niezależnie od roli, którą wzięliby jego gracze, dlatego na liście są tylko bohaterowie, którzy co najmniej połowę swoich gier grają jako toplanerzy.

Najczęściej banowani bohaterowie na pozycji Góra w patchu 26.20
Bohater% banówTier
Malphite16,1%A
Nasus15,6%A
Irelia11,9%A
Jax11,7%B
Darius11,3%A

Jak powstaje Top Tier List

Tiery wynikają z gier, nie z opinii. Bohater dostaje tier na pozycji Góra, gdy liczba jego gier w tej roli wynosi co najmniej 50 i gra w niej co najmniej 10% swoich gier. Jego współczynnik zwycięstw, przyciągany do średniej roli, gdy bohater ma mało gier, jego częstość wyboru i częstość banów dają wynik; wszyscy toplanerzy są porównywani ze sobą, a miejsce wyniku w tym porównaniu daje tier, od S+ (najlepsze 3%) do D (najsłabsze 15%).

Każdy wiersz pokazuje liczbę gier i oznaczenie pewności: wysoka, gdy współczynnik zwycięstw jest znany z dokładnością do 1,5 punktu, średnia, gdy do 3 punktów. Pełna metoda i pozostałe role są na stronie LoL tier list.

Najczęstsze pytania

Który toplaner jest teraz najlepszy?

Teemo to najlepszy toplaner w patchu 26.20: tier S+, współczynnik zwycięstw 55,1% i częstość wyboru 3,1% w 457 grach rankingowych Szmaragd+. Dalej są Olaf i Ornn.

Którzy toplanerzy są w tierze S?

W patchu 26.20: Teemo, Olaf i Ornn.

Jak liczona jest tier lista dla pozycji Góra?

Z gier rankingowych solo/duet: każdy toplaner dostaje wynik ze współczynnika zwycięstw (przyciąganego do średniej roli, gdy bohater ma mało gier), częstości wyboru i częstości banów, a tier wynika z miejsca tego wyniku, gdy wszyscy toplanerzy są porównani ze sobą.

Z jakiej rangi są dane?

Z gier rankingowych solo/duet graczy Szmaragdu, Diamentu, Mistrza, Arcymistrza i Pretendenta ze wszystkich regionów. Filtry przełączają listę na same gry Diament+ albo Mistrz+.

Jak często lista jest aktualizowana?

Co 30 minut. Nowy patch zastępuje stary, gdy ma 15 000 gier, około 10 godzin po jego wejściu na serwery.

LoL tier list dla każdej roli · Buildy bohaterów LoL · Wszystkie postacie LoL · Rotacja darmowych bohaterów

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tiery są liczone z gier rankingowych solo/duet odczytanych przez API Riot Games; to średnie z wielu gier, a nie porady na jeden mecz.