Jungle Meta ve Tier List (26.20 Yaması)

15.099 Zümrüt+ oyuna göre sıralanan ormancılar: 58 şampiyon. Her ormancı, her sunucudaki Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarına göre sıralandı; her tier'ın arkasında kazanma, seçilme ve yasaklanma oranı ile oyun sayısı var.

Filtreler, arama ve sıralama JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam liste JavaScript olmadan da çalışır.

Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team

26.20 Yamasında En İyi Ormancılar

26.20 yamasında en iyi ormancılar: Zac (S+ tier, 403 oyunda %59,1 kazanma oranı), Bel'Veth (S, %55,5) ve Kindred (A, %54,1). Veriler Zümrüt ve üstündeki 15.099 Dereceli Tek/Çift oyundan gelir, güncelleme: 14 Ekim 2026. 58 şampiyonun Orman rolünde tier alacak kadar oyunu var; aşağıdaki liste hepsini en iyiden başlayarak gösterir ve her isim şampiyonun build'ine bağlanır.

Bu roldeki tüm sıralanan şampiyonlar, en iyisi başta
#ŞampiyonTierKazanma oranıSeçilme oranıYasaklanma oranıOyun
1ZacS+%59,1%2,7%1,0403
2Bel'VethS%55,5%2,8%5,4418
3KindredA%54,1%2,9%3,2438
4QiyanaA%50,8%8,4%22,11.261
5WukongA%51,9%7,1%6,01.066
6RammusA%54,0%1,9%2,7287
7ShacoA%51,6%3,7%11,6560
8TalonA%50,4%7,5%16,31.135
9KaynA%51,3%6,8%5,31.026
10GravesA%50,4%9,0%12,91.364
11SkarnerA%55,4%1,2%0,2184
12Rek'SaiA%53,7%1,8%0,7268
13ZyraA%54,3%1,4%1,9210
14SylasA%49,9%6,5%19,4988
15KarthusA%53,4%1,7%1,3251
16NaafiriA%51,7%2,5%7,4377
17RengarA%50,5%4,6%12,0695
18HecarimA%50,2%6,5%10,5981
19Cho'GathA%50,4%6,5%7,4985
20JaxA%54,5%0,7%11,6101
21DianaB%51,0%3,8%3,2578
22FiddlesticksB%51,7%2,1%1,4315
23TaliyahB%52,6%1,3%0,6194
24Nunu & WillumpB%51,4%2,1%0,4323
25QuinnB%52,5%1,2%0,6177
26ShyvanaB%50,2%4,0%3,8600
27UdyrB%51,2%2,0%1,3303
28EliseB%50,2%3,8%2,9580
29AatroxB%51,1%1,2%7,6178
30Jarvan IVB%49,8%6,9%1,11.036
31Lee SinB%48,5%13,0%15,71.960
32GwenB%51,4%1,2%4,3179
33NidaleeB%50,0%3,5%3,1522
34Kha'ZixB%49,1%7,6%5,61.154
35OlafB%55,0%0,4%4,060
36EkkoB%49,4%4,6%3,9693
37ZedB%47,2%2,5%24,6373
38BriarC%48,9%3,3%6,5505
39WarwickC%49,4%2,2%1,3334
40VolibearC%50,4%0,8%1,6125
41LilliaC%48,7%4,8%3,4723
42SejuaniC%49,3%1,9%0,2290
43FizzC%50,0%0,6%4,684
44ViC%48,4%3,6%0,9547
45IvernC%48,8%1,3%0,7203
46ViegoC%47,6%7,9%5,91.196
47Xin ZhaoC%48,1%1,9%0,5289
48EvelynnC%47,6%2,1%2,0317
49AmbessaC%46,4%1,0%6,3151
50PoppyD%45,3%0,4%4,353
51TrundleD%46,4%0,6%0,384
52JayceD%46,0%1,8%8,9278
53Master YiD%46,1%5,2%15,7788
54GragasD%45,9%0,9%1,0133
55Dr. MundoD%44,1%0,4%2,059
56MaokaiD%43,4%0,5%0,176
57AmumuD%45,4%1,5%0,6227
58NocturneD%44,0%3,2%6,3482

S Tier Ormancılar

26.20 yamasında S+ ve S tier ormancılar: Zac ve Bel'Veth. Skora göre rolün ilk %13'ünü oluştururlar ve kazanma oranları, çevresindeki %95 aralığı rol ortalamasının yarım puan altının üzerinde kalacak kadar yüksektir.

26.20 yamasında S+ ve S tier orman şampiyonları
ŞampiyonTierKazanma oranıSeçilme oranıYasaklanma oranıOyun
ZacS+%59,1%2,7%1,0403
Bel'VethS%55,5%2,8%5,4418

En Çok Yasaklanan Ormancılar

26.20 yamasında en çok yasaklanan ormancı: Qiyana, Zümrüt+ oyunlarda yasaklanma oranı %22,1. Yasaklanma oranı, oyuncuları hangi rolü alacak olursa olsun şampiyonun yasaklandığı her oyunu sayar; bu yüzden buradaki ormancılar, oyunlarının en az yarısını bu rolde oynayan şampiyonlardır.

26.20 yamasında en çok yasaklanan orman şampiyonları
ŞampiyonYasaklanma oranıTier
Qiyana%22,1A
Talon%16,3A
Lee Sin%15,7B
Master Yi%15,7D
Graves%12,9A

Orman Tier'ları Nasıl Hesaplanıyor

Tier'lar fikirlerden değil, oyunlardan gelir. Bir şampiyon, bu rolde en az 50 oyunu olduğunda ve oyunlarının en az %10'unu bu rolde oynadığında Orman rolünde tier alır. Az oyunu olduğunda rol ortalamasına doğru çekilen kazanma oranı, seçilme oranı ve yasaklanma oranı bir skor verir; skorun diğer ormancılar arasındaki yeri tier'ı belirler: S+ (ilk %3) ile D (son %15) arası.

Her satır oyun sayısını ve bir güven işaretini gösterir: kazanma oranı 1,5 puan içinde biliniyorsa yüksek, 3 puan içinde biliniyorsa orta. Yöntemin tamamı ve diğer roller LoL meta ve tier list sayfasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Şu anda en iyi ormancı hangisi?

26.20 yamasında en iyi ormancı: Zac. 403 Zümrüt+ dereceli oyunda S+ tier, kazanma oranı %59,1, seçilme oranı %2,7. Ardından Bel'Veth ve Kindred geliyor.

Hangi ormancılar S tier?

26.20 yamasında: Zac ve Bel'Veth.

Orman rolü için tier list nasıl hesaplanıyor?

Dereceli Tek/Çift oyunlarından: her ormancı için kazanma oranı (az oyunu olduğunda rol ortalamasına doğru çekilir), seçilme oranı ve yasaklanma oranı bir skor verir; şampiyonun diğer ormancılar arasındaki yeri de tier'ı belirler.

Veriler hangi ranklardan geliyor?

Her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarından. Filtreler yalnızca Elmas+ ya da Ustalık+ oyunlarına geçer.

Ne sıklıkla güncelleniyor?

30 dakikada bir. Yeni bir yama 15.000 oyuna ulaştığında, yani yayına girmesinden yaklaşık 10 saat sonra eskisinin yerini alır.

Her rol için LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları · LoL ücretsiz şampiyon rotasyonu

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tier'lar, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından hesaplanır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.