Support Meta ve Tier List (26.20 Yaması)

14.682 Zümrüt+ oyuna göre sıralanan destek şampiyonları: 46 şampiyon. Her destek şampiyonu, her sunucudaki Zümrüt, Elmas ve Ustalık+ oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarına göre sıralandı; her tier'ın arkasında kazanma, seçilme ve yasaklanma oranı ile oyun sayısı var.

Filtreler, arama ve sıralama JavaScript gerektirir; aşağıdaki rehberdeki tam liste JavaScript olmadan da çalışır.

Güncellendi: 14 Ekim 2026 · Yazar: LOLValue Team

26.20 Yamasında En İyi Destek Şampiyonları

26.20 yamasında en iyi destek şampiyonları: Zilean (S+ tier, 480 oyunda %56,7 kazanma oranı), Senna (S, %55,3) ve Braum (S, %54,0). Veriler Zümrüt ve üstündeki 14.682 Dereceli Tek/Çift oyundan gelir, güncelleme: 14 Ekim 2026. 46 şampiyonun Destek rolünde tier alacak kadar oyunu var; aşağıdaki liste hepsini en iyiden başlayarak gösterir ve her isim şampiyonun build'ine bağlanır.

Bu roldeki tüm sıralanan şampiyonlar, en iyisi başta
#ŞampiyonTierKazanma oranıSeçilme oranıYasaklanma oranıOyun
1ZileanS+%56,7%3,3%2,1480
2SennaS%55,3%5,3%1,2774
3BraumS%54,0%5,3%7,2782
4RellS%54,5%4,8%1,5710
5BlitzcrankS%52,6%7,0%12,41.022
6PykeA%50,7%5,4%29,7800
7AlistarA%52,7%5,9%2,2865
8ThreshA%50,6%15,9%12,82.336
9LuluA%50,5%13,9%13,42.036
10MaokaiA%55,5%1,6%0,1238
11JannaA%51,4%7,5%2,11.107
12RakanA%52,3%4,1%0,4606
13ZoeA%55,3%1,0%4,8150
14NeekoA%53,6%1,6%0,6239
15LeonaA%50,3%7,6%6,71.123
16Renata GlascA%51,7%2,2%0,3319
17BardB%50,3%5,3%3,1778
18KarmaB%49,9%7,7%3,31.124
19PantheonB%50,9%2,7%3,0401
20AmumuB%53,6%0,7%0,6110
21SeraphineB%49,3%6,7%4,5980
22NamiB%49,3%10,0%1,01.470
23MilioB%49,1%7,6%4,71.113
24ShenB%53,9%0,6%0,989
25Tahm KenchB%50,4%1,9%1,3274
26NautilusB%47,9%10,5%13,71.547
27GalioB%51,3%0,8%2,0115
28SwainB%49,6%2,3%1,6337
29ZyraB%49,6%1,8%1,9270
30Vel'KozC%49,3%2,4%1,3351
31LuxC%48,5%4,8%2,6699
32SonaC%48,5%3,4%0,5497
33FiddlesticksC%50,9%0,4%1,457
34YuumiC%47,0%6,5%9,9961
35EliseC%47,7%1,0%2,9153
36MorganaC%46,6%3,6%13,5526
37LeBlancC%43,9%0,7%15,7107
38ShacoC%45,5%1,1%11,6156
39PoppyC%46,6%1,7%4,3247
40AniviaD%45,9%0,5%3,074
41SorakaD%46,9%5,5%2,5806
42TaricD%46,3%1,4%0,3203
43MelD%41,9%0,5%9,674
44CamilleD%45,6%1,9%3,4281
45BrandD%45,7%1,9%1,5282
46XerathD%43,3%2,0%5,8289

S Tier Destek Şampiyonları

26.20 yamasında S+ ve S tier destek şampiyonları: Zilean, Senna, Braum, Rell ve Blitzcrank. Skora göre rolün ilk %13'ünü oluştururlar ve kazanma oranları, çevresindeki %95 aralığı rol ortalamasının yarım puan altının üzerinde kalacak kadar yüksektir.

26.20 yamasında S+ ve S tier destek şampiyonları
ŞampiyonTierKazanma oranıSeçilme oranıYasaklanma oranıOyun
ZileanS+%56,7%3,3%2,1480
SennaS%55,3%5,3%1,2774
BraumS%54,0%5,3%7,2782
RellS%54,5%4,8%1,5710
BlitzcrankS%52,6%7,0%12,41.022

En Çok Yasaklanan Destek Şampiyonları

26.20 yamasında en çok yasaklanan destek şampiyonu: Pyke, Zümrüt+ oyunlarda yasaklanma oranı %29,7. Yasaklanma oranı, oyuncuları hangi rolü alacak olursa olsun şampiyonun yasaklandığı her oyunu sayar; bu yüzden buradaki destek şampiyonları, oyunlarının en az yarısını bu rolde oynayan şampiyonlardır.

26.20 yamasında en çok yasaklanan destek şampiyonları
ŞampiyonYasaklanma oranıTier
Pyke%29,7A
Nautilus%13,7B
Morgana%13,5C
Lulu%13,4A
Thresh%12,8A

Destek Tier'ları Nasıl Hesaplanıyor

Tier'lar fikirlerden değil, oyunlardan gelir. Bir şampiyon, bu rolde en az 50 oyunu olduğunda ve oyunlarının en az %10'unu bu rolde oynadığında Destek rolünde tier alır. Az oyunu olduğunda rol ortalamasına doğru çekilen kazanma oranı, seçilme oranı ve yasaklanma oranı bir skor verir; skorun diğer destek şampiyonları arasındaki yeri tier'ı belirler: S+ (ilk %3) ile D (son %15) arası.

Her satır oyun sayısını ve bir güven işaretini gösterir: kazanma oranı 1,5 puan içinde biliniyorsa yüksek, 3 puan içinde biliniyorsa orta. Yöntemin tamamı ve diğer roller LoL meta ve tier list sayfasında.

Sıkça Sorulan Sorular

Şu anda en iyi destek şampiyonu hangisi?

26.20 yamasında en iyi destek şampiyonu: Zilean. 480 Zümrüt+ dereceli oyunda S+ tier, kazanma oranı %56,7, seçilme oranı %3,3. Ardından Senna ve Braum geliyor.

Hangi destek şampiyonları S tier?

26.20 yamasında: Zilean, Senna, Braum, Rell ve Blitzcrank.

Destek rolü için tier list nasıl hesaplanıyor?

Dereceli Tek/Çift oyunlarından: her destek şampiyonu için kazanma oranı (az oyunu olduğunda rol ortalamasına doğru çekilir), seçilme oranı ve yasaklanma oranı bir skor verir; şampiyonun diğer destek şampiyonları arasındaki yeri de tier'ı belirler.

Veriler hangi ranklardan geliyor?

Her sunucudaki Zümrüt, Elmas, Ustalık, Üstatlık ve Şampiyonluk oyuncularının Dereceli Tek/Çift oyunlarından. Filtreler yalnızca Elmas+ ya da Ustalık+ oyunlarına geçer.

Ne sıklıkla güncelleniyor?

30 dakikada bir. Yeni bir yama 15.000 oyuna ulaştığında, yani yayına girmesinden yaklaşık 10 saat sonra eskisinin yerini alır.

Her rol için LoL meta ve tier list · LoL şampiyon buildleri · Tüm LoL şampiyonları · LoL ücretsiz şampiyon rotasyonu

LOLValue isn't endorsed by Riot Games and doesn't reflect the views or opinions of Riot Games or anyone officially involved in producing or managing Riot Games properties. Riot Games and all associated properties are trademarks or registered trademarks of Riot Games, Inc. Tier'lar, Riot Games API üzerinden okunan Dereceli Tek/Çift oyunlarından hesaplanır; tek bir maç için tavsiye değil, çok sayıda oyunun ortalamasıdır.